ارز دیجیتال

توصیه های طلایی برای معامله گران فارکس و سایر ارزهای دیجیتال

تنوع سرمایه‌گذاری و تنوع دارایی، یکی از عوامل کاهش ریسک در بازار بورس و همچنین بازار رمزارزهاست و خوب است که افراد زمانیکه یک بازار در وضعیت نامناسبی قرار دارد، بتوانند از سایر بازار‌ها یا کسب و کارها سود و درآمدی کسب کنند. در ادامه این مطلب آموزشی از سایت بورس فردا، به بیان توصیه های طلایی برای معامله گران فارکس و سایر ارزهای دیجیتال می پردازیم.

توصیه طلایی برای معامله گران فارکس و ارز دیجیتال

نکته ای که سرمایه گذاران نباید از آن غافل شوند این است که، «تبلیغات نجومی و غیر واقعی» بسیاری از این بازار هاست. این روزها، اگر به اکسپلور اینستاگرام خود نگاه کنید، احتمالا روزانه پست‌هایی از سودهای نجومی بازار ارز دیجیتال یا فارکس و سیگنال های طلایی، مشاهده می کنید. این نوع تبلیغات، دقیقا تبلیغاتی بود که تو سال قبل، در مورد بورس می شد و باعث شد میلیونها نفر، بدون آموزش کافی و صرفا با تکیه بر همین تبلیغات و سیگنالها، وارد بورس بشوند.

وارد هر بازاری که می شوید، ابتدا ۶ ماه مجازی معامله کنید. اگر توی این شش ماه، بر اساس استراتژی و تحلیل، به سود منطقی و معقول رسیدید، (نه سودهای شانسی)، سپس اندک اندک سرمایه خود را وارد بازار کنید.

متاسفانه این روزها، افراد زیادی را میبینیم که حتی شخصا قادر به انتقال پول از یک کیف پول ارز دیجیتال به کیف پول دیگری نیستند، اما حاضرن صدها یا ده ها میلیون تومان در بازاری سرمایه گذاری کنند که حتی کوچکترین شناختی با اصول ابتدایی اون ندارند. اینترنت، پر از فیلم‌های آموزشی رایگان می باشد که می توانید از آنها استفاده کنید.

این روزها با اخذ تصمیمات ضد و نقیض در خصوص بازار سرمایه، بی اعتمادی در این بازار افزایش یافته و باعث شده تا بازار ارزهای دیجیتال داغ تر از همیشه شود، درست شبیه وضعیت تب داغ بورس در سال 98-99.

بسیار از افراد که در سال 98 و 99 وارد بازار بورس شدند، این روزها برای جبران زیان بورس وارد دنیای رمزارزها و فارکس شدند و نکته های طلایی که ما در ادامه بدان اشاره می کنیم برای این افراد بسیار مفید می باشد.

مجازی معامله کنید!

چنانچه تا به حال در مورد فارکس تحقیق کرده باشید، حتما اصطلاح “حساب دمو” باید به گوشتان خورده باشد. برنامه متاتریدر که یکی از اصلی ترین پلتفرم های معامله بازار فارکس است، به شما این امکان را می دهد تا بدون افتتاح حساب واقعی و بدون شارژِ واقعی حساب، به صورت مجازی معامله کنید. با اینکار می توانید عملکرد و سطح توانایی خود را بسنجید.

در دنیای رمزارزها نیز برخی از صرافی های ارزهای دیجیتال چنین امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهند و می توانند بدون واریز پول واقعی، ابتدا بصورت مجازی عملکرد خود را محک بزنید.

گرچه در بازار ایران تقریبا معامله مجازی اصلا رایج نیست، اما یکی از اصلی ترین کلید ها و عوامل موفقیت در بازار های جهانی، تمرین و تمرین و تمرین می باشد. آن هم با یک حساب مجازی، نه واقعی!

چرا حساب دمو؟

شاید بسیاری از افراد به دلیل سرخوردگی از بازار بورس، با هدف جبران سریع ضرری که در بورس متحمل شدند، عجولانه وارد بازار دیگر شوند. این افراد باید بدانند که بازار بورس ایران در مقایسه با بازار رمزارزها همچون دریاچه ای در مقابل اقیانوس می باشد.

این بازارها گرجه پتانسیل بالایی برای کسب سود دارند، اما همزمان نیاز به دانش و تجربه بسیار بیشتری نسبت به بورس ایران دارد.

با افتتاح حساب دمو و فعالیت در آن، شما می توانید عملکرد خود را بدون ضرر و زیان ارزیابی کنید و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید. علاوه بر آن، معامله مجازی باعث می شود، تریدر به ماهیت بازار و همچنین وضعیت بازار ها شناخت پیدا کند.

بطور کلی می توان گفت که معامله مجازی دقیقا مانند یاد گرفتن شنا با جلیقه نجات است. بدیهی است که فرد تازه واردی که شنا بلند نیست، بدون جلیقه نجات در اقیانوس غرق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا