فراتر از خبر

گمشدن مینا امیری / دختر گمشده در جنگل های عباس آباد پیدا شد؟

هنوز خبر مفقودی معین شریفی و سها رضانژاد و سپس پیدا شدن جسد آنها در جنگل کردکوی از یادها نرفته بود که این‌بار خبر ناپدید شدن یک‌دختر ۲۵ ساله به نام مینا امیری در جنگل‌های یالبندان بخش‌ کلار عباس‌آباد مازندران که یک هفته پیش اتفاق افتاد، در رسانه‌ها و فضای مجازی دست به دست شد.

با وجود جست‌وجوی تیم‌های امدادی هلال‌احمر و حتی اهالی روستا، به‌جز یک دسته‌کلید که متعلق به دختر جوان است، تاکنون هیچ اثری از او پیدا نشده و جست‌وجوها ادامه دارد.

گمشدن دختر جوان در جنگل های عباس آباد

بازار شایعات و قضاوت‌ها در مورد علت مفقود شدن دختر بومی ۲۵ ساله حسابی داغ است و هرکسی از ظن خود چیزی به این ماجرا اضافه می‌کند. یکی می‌گوید او را دزدیده‌اند، آن دیگری دنبال نام اعضای خانواده دختر گمشده است تا نزد رمال برود و جادوگر، جای دختر مفقودشده را پیدا کند، یکی دیگر هم با عصبانیت از پلیس می‌خواهد سیمکارت تلفن همراه و پیج اینستاگرام او را ردیابی‌کند تا شاید رد و نشانی از حادثه‌ای که برای او رخ‌داده، پیدا کنند.

یک بومی هم می‌گوید بهتر است پلیس آگاهی وارد ماجرا شده و پیگیری‌ها را آغاز کند. یکی دیگر هم پای قاچاقچیان انسان را وسط می‌کشد که شاید آنها بلایی سر دخترجوان آورده باشند.

خبرنگار با خانواده دختر مفقودشده تماس‌گرفت اما آنها حاضر به گفت‌وگو و توضیح درباره حادثه نشدند و گفتند علاقه‌ای به صحبت درباره این موضوع ندارند.

بر اساس آنچه که کردگار محمودی‌فر، سرپرست جمعیت هلال‌احمر عباس آباد می‌گوید، روز دوشنبه ۲۲‌فروردین خانواده دختر جوان مفقودی او را به هلال‌احمر اعلام کرده‌اند. او می‌گوید: «یک هفته پیش ساعت ۱۰ شب بود که خانواده‌اش با ما تماس گرفته، موضوع ناپدید شدن دخترشان را اعلام و درخواست کمک کردند. به گفته شاهدان عینی، ساعت ۱۸ غروب روز حادثه، دختر ۲۵ ساله از منزل خارج شده و برای پیاده‌روی به جنگل یالبندان کلارآباد رفته که دوربین‌ها نیز فیلم ورود وی به جنگل را ثبت کرده‌اند.

در این فیلم، نکته مشکوکی وجود داشت که هنوز برای آن پاسخی پیدا نشده است. این دختر در طول مدتی که تصاویرش در دوربین مداربسته ضبط می‌شد، گاهی به عقب و پشت‌سر برمی‌گشته و رد شدن خودرویی را نگاه می‌کرده است. این‌که در آن لحظه و پس از آن چه اتفاقی افتاد، هنوز بر ما پوشیده است.»

«ساعت ۲۳ همان شب حادثه بود که جست‌وجو را با کمک تیم‌های امدادی هلال‌احمر، دهیاری، بخشداری و حتی مردم محلی‌ آغاز کردیم. حتی سگ‌های زنده‌یاب را هم به خدمت فراخواندیم»

در طول جست‌وجوها، کل منطقه از جمله منطقه ۱۰۰ هکتاری بررسی و تیم‌های امدادی نیز تمام جنگل، دامنه، دره، چاه‌ها و حتی طول رودخانه‌ها را تجسس‌کردند، اما تاکنون هیچ سرنخی از دختر مفقودشده، پیدا نشده و جست‌و‌جو و بررسی برای یافتن فرد گمشده با استفاده از روش‌های پلیسی، پیگیری و دنبال خواهد شد.»

مینا امیری اهل شهرستان عباس آباد استان مازندران که ظاهرا از پرسنل شاغل در مجتمع تجاری برج های عظیم زاده در شهر سلمانشهر (متل قو) نیز بوده هفته گذشته آخرین بار در مسیر رفتن به جنگل یالبندان دیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا