فراتر از خبر

وام

وام رسالت یکی از تسهیلاتی است که توسط بانک قرض­الحسنه رسالت به متقاضیان داده می­شود و کارمزد آن درصد خیلی کمی دارد که شما می­توانید براساس میزان سپرده­گذاری خود آن را دریافت کنید.

سقف تسهیلاتی که افراد حقیقی و حقوقی می­توانند از طریق این بانک دریافت کنند، مقدار مشخصی است که با توجه به شرایط و با ارائه مدارک لازم، این امکان برای افراد فراهم می­شود تا نسبت به دریافت آن اقدامات لازم را انجام دهند.

مراحلی که باید برای دریافت وام رسالت طی کنید

هنگامی که قصد داشته باشید تا وام را از طریق بانک رسالت به­دست آورید، در ابتدا باید نسبت به افتتاح حساب اقدامات لازم را انجام دهید، بعد از آن از طریق اعتبارسنجی­های بانک میزان تسهیلات شما مشخص خواهد شد.

برای انجام مراحل افتتاح حساب و دریافت وام رسالت لازم است تا مدارک مختلفی را به بانک ارائه دهید که مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی
 • اطلاعات مربوط به محل سکونت متقاضی
 • معرفی یک ضامن معتبر به همراه مدارک هویتی و شغلی او
 • نتیجه اعتبارسنجی به­دست آمده در سامانه مرآت
 • براساس اعتبارسنجی باید سفته الکترونیکی نیز ارائه دهید

درحال­حاضر نیز امکانی فراهم شده است تا متقاضیان بتوانند برای درخواست وام و انجام مراحل مربوط به آن از طریق سایت و اپلیکیشن اقدام کنند تا نیازی به مراجعه حضوری نباشد. با عضویت در سامانه مربوط می­توانید درخواست اعتبارسنجی برای دریافت امتیاز وام رسالت را فعال کنید که نتایج آن به­صورت زیر است:

 • ممتاز: در این حالت شما برای دریافت وام نیازی به ارائه سفته الکترونیکی ندارید.
 • متناسب و کاملا متناسب: کسانی که چنین امتیازی را به­دست می­آورند باید یک فقره سفته از طرف خود و یکی هم از سوی ضامن به بانک تحویل دهند.
 • نامتناسب: در این حالت امکان دریافت وام برای فرد میسر نیست.

شرایط دریافت وام رسالت

با انتقال امتیاز وام شما قادر هستید تا تسهیلات ارائه­شده توسط بانک را دریافت کنید. برای این منظور از سوی بانک رسالت شرایطی برای افراد در نظر گرفته شده است که عبارت­اند از:

 • فرد نباید به بانک بدهکار باشد (فاقد وام تسویه­نشده).
 • باید حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه از سپرده­گذاری شما زمان بگذرد.
 • متقاضی دریافت وام نباید چک برگشتی در سیستم بانکی داشته باشد.

با ثبت تمامی مدارک و دارابودن شرایط مورد نیاز، درخواست شما توسط بانک مورد بررسی قرار می­گیرد و اگر امتیاز وام برای شما ثبت شود، نتیجه آن از طریق پیامک اطلاع داده می­شود تا برای تکمیل مراحل جهت دریافت وام به بانک مراجعه کنید.

اطلاعاتی درخصوص خرید و فروش وام رسالت

یکی از نکات مهم درباره دریافت وام از طریق بانک رسالت این است که افراد واجد شرایط درصورتی­که تمایلی به دریافت تسهیلات نداشته باشند، می­توانند نسبت به فروش وام و واگذاری آن به فرد دیگری اقدام کنند.

با در نظر گرفتن اینکه از نظر قانونی مشکلی برای خرید وام رسالت وجود ندارد، افرادی که به­دنبال دریافت وام فوری باشند می­توانند از این شرایط برای دریافت تسهیلات مورد نیاز خود بهره ببرند.

نکاتی که باید برای خرید امتیاز وام رسالت در نظر بگیرید

به­طور کلی از سوی بانک هیچ شخص یا مرجع خاصی برای خرید و فروش وام در نظر گرفته نمی­شود و شما در هنگام انجام این کار باید به نکات خاصی توجه کنید که شامل موارد زیر است:

 • بهتر است از ارائه­دادن اطلاعات حساب خود به افراد ناشناس و غیر معتبر خودداری کنید.
 • امکان فروش امتیاز وام رسالت به افرادی که ساکن شهرهای دیگری باشند نیز وجود دارد.
 • تا زمانی که فرد مطمئنی برای انتقال امتیاز پیدا نکرده­اید از انجام هرگونه اقدامی خودداری کنید.

در نظر داشته باشید که از نظر قانونی خرید و فروش وام بانک رسالت هیچ منعی ندارد و تنها باید برای انجام این کار نکات لازم را مد نظر قرار دهید. درصورتی­که به اطلاعات بیشتری در زمینه مشاوره به­منظور دریافت وام بانک رسالت نیاز دارید مشاورین آقای وام تمام موارد را برای شما توضیح می­دهند.

آقای وام یکی از بهترین وب­سایت­های داخلی است که در زمینه انجام مشاوره­های مورد نیاز برای دریافت وام و اعتبارسنجی­های لازم، خدمات مشاوره­ای را در اختیار متقاضیان قرار می­دهد.

جمع­بندی

بانک رسالت به­عنوان یکی از شعب کشور در زمینه ارائه وام رسالت به متقاضیان فعالیت می­کند که برای این منظور شرایط راحتی را در نظر می­گیرد. درصورتی­که قصد داشته باشید تا از طریق سپرده­گذاری این تسهیلات را دریافت کنید لازم است تا مدارک هویتی، شغلی و محل سکونت خود را به بانک ارائه دهید.

با انجام اعتبارسنجی­های لازم میزان سقف تسهیلات برای شما تعیین و زمان دریافت وام از طریق پیامک اطلاع داده می­شود، البته اگر مایل به دریافت آن نباشید، می­توانید از خدمات خرید و فروش امتیاز خود استفاده کنید. برای دریافت مشاوره­های بیشتر در این خصوص نیز می­توانید از وب­سایت آقای وام کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا