اطلاعیه هاپیشنهاد سردبیر

اکران های مردمی فیلم سینمایی موقعیت مهدی (تاریخ و زمان)

خلاصه داستان فیلم موقیعت مهدی

داستان زندگی فرمانده لشگر سرفراز عاشورا، شهید مهدی باکری است که از ترک مدیریت شهرداری ارومیه تا شهادت را روایت می‌کند. شهید باکری در 25 اسفندسال 1363 در عملیات بدر به شهادت رسید.
فیلم سینمایی موقعیت مهدی به کارگردانی هادی حجازی فر و تهیه کنندگی حبیب الله والی نژاد است همچنین هادی حجازی فر و ژیلا شاهی از بازیگران این فیلم هستند.

هادی حجازی فر بازیگر سینما و تئاتر که با آثار مطرحی همچون ایستاده در غبار در نقش حاج احمد متوسلیان مطرح شد در اولین تجربه کارگردانی فیلم بلندش با موضوع شهید مهدی باکری در جشنواره فیلم فجر حاضر شده است. موقعیت مهدی یک مینی سریال به سفارش تلویزیون است که بنا به تصمیم تهیه کننده و کارگردان قرار است در قالب یک فیلم سینمایی نمایش داده شود و سپس از تلویزیون پخش شود.

درخواست اکران مردمی از سایت عماریار

برای درخواست اکران در پایگاه یا مراکز دیگر به سایت عماریار این لینک ارجاع کنید. درخواست اکران فیلم موقعیت مهدی

 

 

تاریخ اکران فیلم موقعیت مهدی در استان های مختلف به شرح زیر است

اکران فیلم در پایگاه بسیج خراسان جنوبي سربيشه 50 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۶
اکران فیلم در مردم بومی و مسافران نوروزی سمنان دامغان 50 پیش رو ۱۴۰۱/۰۱/۰۳
اکران فیلم در گروه جهادی یارا اردبيل اصلاندوز 30 پیش رو ۱۴۰۱/۰۱/۰۹
اکران فیلم در جبهه فرهنگی اجتماعی شهرستان آذربايجان غربي نقده 220 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۶
اکران فیلم در روابط عمومی آذربايجان غربي تکاب 50 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۵
اکران فیلم در موسسه جهادی رضوان خراسان جنوبي نهبندان 90 پیش رو ۱۴۰۱/۰۱/۰۲
اکران فیلم در کمیته امداد و شهرداری اردبيل نمين 50 پیش رو ۱۴۰۱/۰۱/۰۶
اکران فیلم در تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز آذربايجان شرقي تبريز 300 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۵
اکران فیلم در مسجد حجت خوزستان اميديه 100 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۵
اکران فیلم در بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق خوزستان هويزه 40 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۴
اکران فیلم در حوزه علمیه بناب آذربايجان شرقي بناب 100 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۵
اکران فیلم در اداره کل بیمه سلامت استان کرمان كرمان كرمان 50 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۵
اکران فیلم در بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز فارس شيراز 75 پیش رو ۱۴۰۰/۱۲/۲۵

 

پوستر فیلم موقیعت مهدی

پوستر فیلم موقیعت مهدی

 

استوری اکران فیلم موقعیت مهدی

 

 

لینک دانلود

 

 

بازیگران فیلم موقعیت مهدی

هادی حجازی‌فر، ژیلا شاهی، وحید حجازی‌فر، معصومه ربانی‌نیا، وحید آقاپور و روح‌الله زمانی بازیگران موقعیت مهدی به کارگردانی هادی حجازی‌فر هستند.

مدیر فیلمبرداری: وحید ابراهیمی ، تدوین: حسین جمشیدی گوهری، طراح صحنه: امیر زاغری، طراح لباس: بهزاد آقابیگی، طراح گریم: شهرام خلج، صدابردار: مسیح حدپور سراج، موسیقی: مسعود سخاوت دوست، صداگذار: مهران ملکوتی، جلوه های میدانی: ایمان کرمیان، جلوه های بصری: محمد برادران، عکاس: عای نیک رفتار

 

حرف‌های سازندگان در چهلمین جشنواره فیلم فجر

هادی حجازی‌فر کارگردان: نزدیک به دوسال است که درگیر این کار هستیم. دوازده‌بار کار متوقف شد اما بچه‌ها پای کار ماندند. در ابتدا این فیلم به من در جایگاه بازیگر پیشنهاد شد. من پیشنهادی دادم که خودم کار را بسازم و از ما پذیرفتند و قرار شد که هم خودم فیلم را بسازم و هم در آن بازی کنم. از اول هم بنای ما ساخت نسخه‌ای سینمایی بود. خیلی از سکانس‌هایی که شاهد بودید تنها برای نسخه سینمایی کار است و در سریال به شیوه‌ای دیگر فیلمبرداری شده است. باید بگویم که سریال هیچ ارتباطی به کار سینمایی ندارد. از ابتدا تصمیم گرفتیم که تنها در حد اقلام تبلیغاتی مانند تیزر و پوستر کار را تبلیغی کنیم. چون اسم مهدی باکری در این فیلم بود، تصمیم ما طرح‌ریزی محدودیت‌ها در بخش تبلیغات بود. اما در سال‌های آینده اگر با فیلم دیگری حضور پیدا کنم حتما برایش تبلیغ خواهم کرد. در کارگردانی برای خود رویاهایی دارم که تلاش می‌کنم به آن‌ها دست پیدا کنم. میان ژانر آثار تفاوتی برایم‌ وجود ندارد. این فیلم را با قلبم ساختم اما باید بگویم که بسیاری از وقت‌ها زندگی برای ما تصمیم می‌گیرد و این ما نیستیم که انتخاب می‌کنیم. از ابتدا می‌دانستیم که این اثر فیلمی تلخ است و برای همین تصممیم گرفتیم رگه‌هایی از طنز را در اجرا و فیلمنامه که البته بیرون هم نزند در کار وارد کنیم. لشکر ۳۱ عاشورا، لشکر ترک‌ها است که تنها دو نفر از آن‌ها فارس زبان بودند و باورپذیر نبود که آن‌ها با هم فارسی حرف بزنند. البته در سریال با ورود تعدادی شخصیت‌های غیر ترک زبان به لحاظ زبانی در فیلم به توازن می‌رسیم. ما در این فیلم دست به انتخاب زدیم تا مجموعه‌ای از موقعیت‌ها را داشته باشیم که در مجموع آن‌ها با زندگی مهدی باکری و سرنوشت او مواجه شدیم. در این کار فرماندهی او خیلی به قصه نمی‌خورد و درنتیجه به نفع قصه حذف شد.

حبیب والی‌نژاد تهیه‌کننده: نهادهای مختلفی مثل بنیاد فارابی، روایت فتح و بنیاد مستضعفان پیشنهاد مشارکت در ساخت این فیلم را داشتند. البته باید بگویم بنیاد مستضعفان از ابتدای کار بسیار به ما کمک کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا