The news is by your side.

پیش بینی بازار بورس فردا ۲۹ تیر ۱۴۰۰

در این مطلب به پیش بینی بازار بورس فردا 29 تیز 1400 می پردازیم.

0

امروز دوشنبه ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه با تقاضا نسبی بازگشایی شد و در ابتدا شاخص کل به میزان ۱ هزار و ۸۱۷ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل رشد و رفته رفته تقاضا افزایش یافت و شاخص کل را ۸ هزار و ۴۷۰ واحد و شاخص هم وزن را ۲ هزار و ۷۴۱ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل بالا برد. در ادامه این مطلب به پیش بینی بازار بورس فردا ۲۹ تیر ۱۴۰۰ می پردازیم.

پیش بینی بازار بورس فردا ۲۹ تیر ۱۴۰۰

به گزارش بورس فردا، امروز دوشنبه ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه با تقاضا نسبی بازگشایی شد و در ابتدا شاخص کل به میزان ۱ هزار و ۸۱۷ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل رشد و رفته رفته تقاضا افزایش یافت و شاخص کل را ۸ هزار و ۴۷۰ واحد و شاخص هم وزن را ۲ هزار و ۷۴۱ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل بالا برد. در جریان معاملات امروز چهار نماد “تاپيكو”، “رمپنا”، “فارس” و “كچاد” بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

خوشبختانه رفتار امروز بازار بورس دقیقا مطابق با پیش بینی که روز گذشته منتشر نمودیم بود، “متعادل و مثبت“!  شاخص کل در محدوده حساس مقاومتی ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی قرار گرفته است و نوسانی بودن در این ناحیه و اصلاح موقتی کاملا منطقی و طبیعی میباشد و حتی اگر شاخص به محدود ۱ میلیون و ۲۸۰ هزار واحدی نیز برسد جای نگرانی وجود ندارد و با حفظ این محدوده می توان انتظار رشد شاخص تا ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار واحدی را داشت.

برخی از کارشناسان معتقدند که بازار بورس ایران پس از اصلاحی شدید که به دلایل متعددی من جمله هیجان سهامداران تازه وارد، ورود افراد نابلد، ریسک ریاست جمهوری آمریکا و سپس انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ایران متحمل شد، اینک نفسی تازه خواهد کرد و با توجه موضعه ای که دولت جدید در خصوص بازار سرمایه دارد انتظار می رود که تا ۲ الی ۳ ماه آینده روند بازار بورس ایران صعودی و مثبت باشد. و اما وضعیت بازار بورس فردا سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟  اخباری مبنی بر تعطیلی ۶ روزه بازار بورس منتشر شده است. به عبارتی بانک های تهران و البرز به مدت ۶ روز تا یکشنبه هفته آینده تعطیل می باشد و تعطیلی بانک ها نیز مبنی بر تعطیلی بازار بورس می باشد.

نقشه بازار بورس امروز

نقشه بازار بورس امروز
نقشه بازار بورس امروز
  • وضعیت شاخص کل:با رشد ۸ هزار و ۴۷۰ واحدی به ۱ میلیون و ۳۱۱ هزار و ۲۷۷ واحد رسید.
  • وضعیت شاخص هم وزن : با رشد ۲ هزار و ۷۴۱ واحدی به ۴۰۳ هزار و ۶۸ واحد رسید.
  • ارزش بازار : ۵۳,۴۰۸,۸۸۷٫۰۳۱B
  • ارزش معاملات : ۴۷,۲۱۵٫۴۱۷B
  • حجم معاملات : ۵٫۷۸۵B
  • تعداد معاملات : ۶۵۱,۰۸۶
  • نمادهایی که بیشترین کاهش را داشتند : کمرجان، ثالوند، غگز، وساشرقی، ثغرب
  • نمادهایی که بیشترین افزایش را داشتند : غویتا، شکربن، شپاس، اتکای، شصدف
  • نمادهای پر معامله : لطیف، دی، ولکار، فگستر، شستا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.