The news is by your side.

پیش بینی بازار بورس فردا ۲۴ دی ۹۹ / دلیل ریزش شاخص بورس امروز چه بود؟

0

امروز شاهد تعادل در مرحله پیش گشایش و بازگشایی بودیم اما ۱۵ دقیقه پس از بازگشایی شاخص به میزان ۵ هزار واحد افت کرد و در ادامه روند معاملات عرضه شدت گرفت و باعث شد که شاخص ریزشی معادل ۴۰ هزار و ۶۲۷ واحد داشته باشد. در ادامه این مطلب به پیش بینی بازار بورس فردا ۲۴ دی ۹۹ می پردازیم.

قیمت صندوق پالایش یکم امروز ۲۳ دی ۹۹ چقدر است؟

تحلیل و پیش بینی بازار بورس تا پایان سال ۹۹

پیش بینی بازار بورس فردا ۲۴ دی ۹۹

در پیش بینی های روز گذشته گفتیم که شاخص در محدوده حساسی قرار گرفته و امیدواریم که از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد پایین تر نرود که متاسفانه امروز با ریزش ۳٫۱۲ درصدی به ۱ میلیون و ۲۶۰ هزار واحدی رسید.

برخی از کارشناسان بازار سرمایه بر این باورند که بازار بورس به دلیل ترس از ریزش قیمت دلار نوسانی و بی ثبات شده و یکی روز مثبت و روز دیگر منفی می شود و رشد شاخص در اوایل سال ۹۹ نیز به دلیل پیش بینی رشد قیمت دلار بوده و اکنون با روی کار آمدن جو بایدن و انظار سرمایه گذاران از کاهش قیمت دلار بازار را نوسانی و بی ثبات کرده است. اما انتظار نمی روند که قیمت دلار از ۲۰ هزار تومان پایین تر آید و این بازار با دلار ۲۰ هزار تومانی نیز بسیار ارزنده خواهد بود.

و دلیل منفی شدن شاخص بورس امروز سه شنبه ۲۳ دی ۹۹، عرضه در نماد های شاخص ساز همچون  فارس، فولاد و فملی بود که با انتشار خبر خوب فملی در خصوص افزایش ۱۲ درصدی کاتد مس نسبت به سال گذشته در روز های آینده شاهد وضعیت بهتری در این نماد خواهیم بود.

در میان گروه‌های صنعت نیز گروه خودرو، فلزات اساسی و مواد شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و نماد شستا نیز پرمعامله‌ترین نماد بورس بود.

انتظار افت سنگین تر از این را دیگر نمی توان داشت و احتمالا به دلیل گزارشات خوب ۹ ماهه در برخی نماد ها وضعیت بهتر خواهد و تا پایان سال به دلیل وجود فضاهای مناسب جهانی و احتمال ثبات قیمت ارز، روزهای کم هیجانی را در این بازار خواهیم بود و شاخص بورس در مسیر صعودی با شیبی ملایم قرار می‌گیرد.

نقشه امروز بازار بورس ۲۳ دی ۹۹

پیش بینی بازار بورس فردا 24 دی 99
پیش بینی بازار بورس فردا ۲۴ دی ۹۹
  • شاخص کل : با ۴۰ هزار و ۶۲۷ واحد ریزش به ۱ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۶۹۸ واحد رسید.
  • شاخص هم وزن: با ۶ هزار و ۱۶۵ واحد کاهش به ۴۶۳ هزار و ۱۹۷ واحد رسید.
  • تعداد معاملات : ۱٫۱۰۱M
  • ارزش معاملات: ۸۷,۲۶۳٫۲۰۷B
  • حجم معاملات: ۷٫۴۷۲B
  • نمادهایی که بیشترین کاهش را داشتند: وسخراج، سکارون، غنوش، افرا، کپارس
  • نمادهایی که بیشترین افزایش را داشتند: سمازن، بسویچ، لخزر، سنیر، فنفت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.