The news is by your side.

پیش بینی بازار بورس شنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۰

در این مطلب به پیش بینی بازار بورس شنبه 22 خرداد ماه 1400 می پردازیم.

0

سلام دوستان، آخر هفته خوب و خوشی رو براتون آرزومدم. امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه با افت ۸ هزار و ۸۲۳ واحدی شاخص کل کار خود را به پایان رساند و سه نماد فملی، فولاد و شستا بیشترین تاثیر منفی را بر افت شاخص کل داشتند. در ادمه این مطلب به پیش بینی بازار بورس شنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۰ می پردازیم.

مطالب پیشنهادی:

پیش بینی بازار بورس شنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۰

به گزارش بورس فردا، امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه با افت ۸ هزار و ۸۲۳ واحدی شاخص کل کار خود را به پایان رساند و سه نماد فملی، فولاد و شستا بیشترین تاثیر منفی را بر افت شاخص کل داشتند و طی جریان معاملات امروز ارزش صندوق پالایشی یکم امروز ۲٫۶ درصد و صندوق دارا یکم نیز ۲٫۱۵ درصد نسبت به روز معاملاتی قبل افت کرد.

رفتار امروز بازار سرمایه همانطور بود که انتظارش را داشتیم، همانطور که در مطالب قبل به آن اشاره کردیم ممکن است که بازار بورس تا اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نوسانی عمل کند اما از لحاظ تکنیکال بازار در کف قیمتی خود قرار گرفته و بسیار ارزنده می باشد و سیگنال های مثبتی همچون کاهش نرخ سود بین بانکی و حدف قیمت گذاری دستوری می تواند سکوی پرتابی برای این بازار بشمار آید.

به گفته محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، تصمیمات جدید در خصوص حذف قیمت گذاری های دستوری در بورس گرفته شده است که به زودی اعلام خواهد شد و انتظار می رود که پس از آن شاهد وضعیت بهتری در بازار سرمایه باشیم. این مقام مسئول در ادامه اضافه کرد که باید باید فضای روانی حاکم بر بازار سرمایه تعدیل شود سپس شاهد بازگشت اعتماد و نقدینگی به بازار خواهیم بود.

وی همچانان خاطر نشان کرد که سهامداران، بویژه سهامداران خرد نگران ضرر و زیان خود نباشند زیرا دولت از هیچ اقدامی برای جربان آن دریغ نخواهد کرد.

با توجه به مطالب بیان شده انتظار می رود که وضعیت بازار بورس در شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ متعادل باشد.

نقشه بازار بورس امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

نقشه بازار بورس امروز چهارشنبه 19 خرداد 1400
نقشه بازار بورس امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰
  • وضعیت شاخص کل: با افت ۸ هزار و ۸۲۳ واحدی به ۱ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۴۱ واحد رسید.
  • وضعیت شاخص هم وزن : با افت ۳ هزار و ۲۰۲ واحدی به ۳۸۰ هزار و ۷۴۷ واحد رسید.
  • ارزش بازار : ۴۶,۰۰۳,۱۵۵٫۲۸۰B
  • ارزش معاملات : ۶۲,۲۵۳٫۸۵۸B
  • حجم معاملات : ۸٫۴۵۷B
  • تعداد معاملات : ۵۳۹,۰۷۱
  • نمادهایی که بیشترین کاهش را داشتند : خوساز، شگل، زگلدشت، بنو، سیمرغ
  • نمادهایی که بیشترین افزایش را داشتند : خمحرکه، کباده، فزرین، فروی، وصنا
  • نمادهای پر معامله : غکورش، برکت، خودرو، سپیدار، چخزر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.