The news is by your side.
سبدگردان هدف

پیش بینی بورس فردا ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

در این بخش خبری در خدمت شما هستیم با پیش بینی بورس فردا 13 مرداد 1400.

0

امروز سه شنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه متعادل بازگشایی شد و شاخص کل در ابتدا به میزان ۹۷۰ واحد رشد کرد و در ادامه روند معاملات تقاضا افزایش یافت و باعث شد که شاخص کل به میزان ۱۷ هزار و ۷۱۶ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل رشد کند. و اما وضعیت بازار بورس فردا (۱۳ مرداد ۱۴۰۰) چه می شود؟ با ما همراه باشید در ادامه این مطلب به پیش بینی بورس فردا ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ می پردازیم.

مطالب پیشنهادی:

پیش بینی بورس فردا ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

به گزارش بورس فردا، امروز سه شنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۴۰۰ بازار سرمایه متعادل بازگشایی شد و شاخص کل در ابتدا به میزان ۹۷۰ واحد رشد کرد و در ادامه روند معاملات تقاضا افزایش یافت و باعث شد که شاخص کل به میزان ۱۷ هزار و ۷۱۶ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل رشد کند و معاملات چهار نماد “فارس”، “ميدكو”، “شستا”، “ومعادن” و “واميد” بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

خوشبختانه وضعیت بازار بورس امروز مطابق با پیش بینی که روز گذشته خدمت شما ارائه نمودیم پیش رفت و همچنان انتظار می رود که شاخص کل با یک شیب ملایمی به محدوده ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار واحدی نیز برسد. اما در این بین برخی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند که اگر معاملات چند سهم بزرگ شاخص ساز خوب باشد، میتواند شاخص کل را هزاران واحد بالا ببرد در حالیکه باید کلیت بازار را بررسی کرد، در حال حاضر اکثر سهم های کوچک که از ارزندگی کافی برخوردارند وضعیت خوبی ندارند!

از طرف دیگر، امروز ۱۲ مرداد آخرین روز دولت دوازدهم بود و مراسم تنفیذ رئیس جمهور جدید در کشور انجام شد و رئیس جمهور منتخب در مراسم تنفیذ، در خصوص بازار سرمایه گفت : یکی از اهداف دولت جدید، ایجاد ثبات در بازار بورس می باشد.

تحلیلگران بازار معتقدند که در شرایط فعلی که بازار بورس به شدت تحت تاثیر مسائل سیاسی قرار دارد، صحبت های رئیس جمهور می تواند روند بازار سهام را تا حد زیادی به تعادل بیشتری نزدیک کند. البته به عقیده کارشناسان روند بازار در روزهای آتی کاملا بستگی به تفکرات و روحیات کابینه دولت رئیسی دارد.

با توجه به تمامی موارد گفته شده انتظار می رود که بورس فردا ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ متعادل و مثبت باشد.

نقشه بازار بورس امروز

نقشه بازار بورس امروز
نقشه بازار بورس امروز
  • وضعیت شاخص کل: با رشد ۱۷ هزار و ۷۱۶ واحدی به ۱ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۶۱۲ واحد رسید.
  • وضعیت شاخص هم وزن : با افت ۲۳۰ واحدی به ۴۰۰ هزار و ۶۹۰ واحد رسید.
  • ارزش بازار : ۵۵,۴۱۱,۴۰۹٫۴۵۷B
  • ارزش معاملات : ۴۷,۲۹۶٫۴۴۵B
  • حجم معاملات : ۶٫۹۶۶B
  • تعداد معاملات : ۷۰۰,۹۳۹
  • نمادهایی که بیشترین کاهش را داشتند : ولراز، آبین، کمرجان، سنیر، ثالوند
  • نمادهایی که بیشترین افزایش را داشتند : اپرداز، فن آوا، کدما، غپآذر، شراز
  • نمادهای پر معامله : سپید، دی، پترول، شستا، لطیف
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.