The news is by your side.

پیش بینی وضعیت بازار بورس هفته آینده (هفته دوم تیر ۱۴۰۰)

در این بخش خبری به پیش بینی وضعیت بازار بورس هفته آینده (هفته دوم تیر 1400) می پردازیم.

0

بازار سرمایه آخرین روز معاملاتی هفته را با رشد ۲۶ هزار واحدی شاخص کل و رشد ۳ هزار و ۶۸۶ واحدی شاخص هم وزن به پایان رسید و پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری شاهد تحرکات مثبت ر این بازار بودیم. کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه پیش بینی وضعیت بازار بورس در هفته آینده (هفته دوم تیر ۱۴۰۰) حساس و سرنوشت ساز می دانند.

مطالب پیشنهادی: 

پیش بینی وضعیت بازار بورس هفته دوم تیر ۱۴۰۰

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، بازار سرمایه در هفته جاری روند صعودی را داشت و با رشد ارزش معاملات تا محدوده هشت هزار میلیارد تومان مواجه شد و صف‌های فروش که در هفته آخر خرداد ماه حدودا ۴۰ درصد بازار را در برمی‌گرفتند حالا در هفته اول تیر ماه کم‌تر شدند و نقدشوندگی نمادهای کوچک بازار هم تسهیل شد.

در اواخر هفته گذشته عمده نمادهای شاخص‌ساز بازار روند مثبتی را در پیش گرفته بودند و با کاهش ریسک‌های سیاسی هیجان و ترس غالب شده در بازار مقدار زیادی تعدیل شد.

روزبه شریعتی کارشناس بازار سرمایه درباره تغییرات در نرخ سود بین بانکی و تاثیر این تغییرات در بازار سرمایه به تجارت‌نیوز گفت: تغییراتی که در روزهای گذشته در نرخ نرخ سود بین بانکی شاهد آن بودیم در غالب عملیات بازار باز است و در جهت مدیریت نرخ پول این تغییرات عمل می‌کنند و ساز و کارش با بازار مالی مرتبط نیست.
وی می‌‌گوید: کاهش در این نرخ در کوتاه مدت بازار را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و متغیرهای مختلف با وزن‌های مختلف در بازار موثر هستند.

شریعتی می‌گوید: اگر تغییرات در نرخ بهره به صورت مستمر ادامه‌دار باشد و به ۱۲ تا ۱۳ درصد برسد و نرخ اوراق شکسته شود و این روند ماندگار شود حالا می‌توانیم از p/e در محدوده ۴ و ۵ معاملاتی را انجام دهیم تا p/e بازار به ۶ و ۷ برسد. وی افزود: البته این مسائلی که به آن‌ها اشاره کردیم منوط به این شرط است که تورم را کنترل شود و تا زیر ۲۰ درصد بیاید و نرخ بهره بین بانکی را هم تا ۱۵ درصد کم شود و سود سپرده‌های بین بانکی هم ۱۵ تا ۱۶ درصد پایین بیاید، این منطق تقریبا برابری می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.