The news is by your side.
سبدگردان هدف

نتیجه جلسه سران قوا در خصوص بازار بورس چه شد؟

در این مطلب نتیجه جلسه سران قوا در خصوص بازار بورس که روز گذشته برگزار شد را مطالعه خواهید کرد.

0

ساعت ۱۶ روز گذشته (دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) جلسه سران قوا در خصوص بهبود وضعیت بازار بورس ایران برگزار شد. طی این جلسه تصمیمات مهمی در خصوص بهبود وضعیت بازار سرمایه گرفته شد اما بحث درباره قیمت گذاری دستوری به دلیل کمبود زمان، به جلسه بعد موکول شد.

مطالب پیشنهادی: پیش بینی بازار بورس چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

نتیجه جلسه سران قوا در خصوص بازار بورس چه شد؟

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش خبری ۲۱ در خصوص تصمیمات جلسه ستاد عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره بازار سرمایه تصریح کرد: در این جلسه تصمیمات مهمی در خصوص بهبود وضعیت بازار سرمایه گرفته شد، بر این اساس تامین مالی ۲۰۰ میلیون دلاری از منابع صندوق توسعه ملی با تصویب ستاد اقتصادی دولت نهایی شد و تعهد بانک مرکزی هم در این خصوص داده شده است.

پورابراهیمی ادامه داد: همچنین با انتشار ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه و صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه با تضمین دولت موافقت شد.

او افزود: لغو محدودیت اعطای تسهیلات خرید سهام به هلدینگ‌ها، اختصاص ۸۰ درصد مالیات نقل و انتقال سهام به صندوق تثبیت بورس و امکان ورود بانک‌ها به خرید سهام بدون مالک شدن شرکت‌ها از دیگر مصوبات این جلسه به شمار می‌رود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بیش از ۴۰ درصد از بازار سرمایه با قیمت‌گذاری دستوری درگیر هستند که این موضوع در جلسه مطرح شد و کلیات آن مورد توافق قرار گرفت اما به دلیل کمبود وقت، تصمیم‌گیری در این خصوص به جلسه بعد موکول شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.