اخبار بورس

آقای علی نقوی به عنوان مدیرعامل بورس انرژی انتخاب شد

علی نقوی امروز 23 آذر ماه به جای علی حسینی به عنوان مدیر عامل جدید بورس انرژی معرفی شد.

مشاهده آخرین اخبار بورسی:

16 نماد بورسی و فرابورسی امروز 23 آذر ماه متوقف شدند

افزایش تقاضا در نماد های دلار محور

آقای علی نقوی به عنوان مدیرعامل بورس انرژی انتخاب شد

به گزارش بورس فردا و به نقل از اقتصادنیوز ، نخستین جلسه دوره پنجم هیات مدیره بورس انرژی ایران در صبح امروز (یکشنبه) برگزار شد و سلمان خادم‌المله به عنوان رئیس هیات مدیره، علیرضا خجسته وهاب زاده به عنوان نایب رئیس هیات مدیره و علی نقوی به عنوان مدیرعامل انتخاب شدند.

پیش از این دکتر سیدعلی حسینی نزدیک به 8 سال مدیرعامل بورس انرژی ایران بود. طی دوره مدیریت وی بورس انرژی ایران از رشد عملکردی بالایی برخوردار شد و‌ توانست جایگاه خود را در بازار انرژی ایران مستحکم کند.

عرضه نفت خام در رینگ داخلی و بین المللی، عرضه منظم و مستمر فراورده‌های هیدروکربوری و عبور ارزش معاملات این بورس از یکصد هزار میلیارد تومان در 9 ماهه سال جاری، انجام بزرگترین معامله تاریخ بازار سرمایه به لحاظ حجم و ارزش در بورس انرژی ایران و توسعه معاملات بازار برق از جمله فعالیت‌های دکتر حسینی در این مسئولیت بوده است.

حسینی پیش از حضور در سمت مدیرعاملی بورس انرژی ایران، عضو هیات مدیره و معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار و عضو ناظر هیات مدیره چهار  بورس کشور بوده است و در راه اندازی و تاسیس ارکان بازار سرمایه از جمله بورس ها نقشی اساسی ایفا کرده است.

وی در حال حاضر ریاست هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه را برعهده دارد که این مسئولیت را ادامه خواهد داد.

علی نقوی که پیش از این معاون اجرایی بورس انرژی ایران بوده است، نزدیک به 15 سال سابقه فعالیت در بازار سرمایه ایران دارد. مدیرعاملی مرکز مالی ایران، عضویت در هیات مدیره فرابورس ایران و مدیریت صندوق توسعه بازار سرمایه از جمله سوابق ایشان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا