The news is by your side.
سبدگردان هدف

خلاصه عملکرد بازار بورس امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

در این مطلب خلاصه عملکرد بازار بورس امروز چهارشنبه 13 مرداد 1400 را با شما به اشتراک می گذاریم.

0

امروز چهارشنبه بازار بورس با تقاضا بازگشایی شد و در با رشد ۳۰ هزار و ۴۱۰ واحدی شاخص کل و رشد ۲ هزار و ۵۶۹ واحدی همراه شد. طی جریان معاملات امروز بازار بورس، چهار نماد “فارس”، “فملی”، “شستا” و “مدیکو” بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل داشتند.

خلاصه عملکرد بازار بورس امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، بازار سرمایه امروز با روند صعودی به کار خود پایان داد. در پایان بازار شاخص کل به کانال یک میلیون و ۴۰۶ هزار واحد وارد شد. امروز نماگر بورس حدودا ۲٫۵ درصد رشد را ثبت کرد و با رشد ۳۰ هزار واحد مثبت بسته شد. امروز آخرین روز معاملاتی هفته جاری است و احتمال می‌رود هفته آینده هم روند بازار سهام مثبت و متعادل باشد.

همچنین شاخص هم‌وزن هم امروز را با ۲۵۷۴ واحد مثبت گذراند و ۰٫۶۴ درصد رشد را ثبت کرد. در نهایت این شاخص در کانال ۴۰۳ هزار واحد بسته شد. حجم معاملات بورس به ۹ هزار میلیارد برگه سهم رسید و این تعداد نسبت به روز گذشته روند افزایشی داشته است. همچنین ارزش معاملات هم امروز به هفت هزار و ۳۸۵ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته رشد قابل توجهی را ثبت کرده است.

امروز فارس، فملی و شستا بیشترین تاثیر مثبت را بر روند بازار گذاشتند در مقابل خودرو، وتجارت و همراه بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل بورس گذاشتند. همچنین سپید، شستا و فملی هم بیشترین حجم تراکنش در بازار را داشتند.

شیمیایی‌ها، چندرشته‌ای صنعتی و فلزات اساسی برترین و شاخص‌ترین گروه‌های صنعتی بازار سرمایه بودند و بیشترین حجم معامله هم برای امین یکم، خودرو و خساپا ثبت شد.

امروز گروه خودرویی با معاملات منفی و اصلاح قیمتی همراه شدند. و خودرو، خساپا و خگستر بیشترین تاثیر منفی در معاملات این گروه داشتند. بانکی‌ها هم امروز با روندی منفی گذراندند. دی، وتجارت و  وبصادر از نمادهای منفی این گروه هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.