اخبار بورسنماد ها

تسویه حساب ها و مقدار بخشودگی نماد “شپلی”

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی مدير عمليات بازارفرابورس ايران، نماد “شپلی” به دليل افشاي اطلاعات با اهميت مصاديق گروه (ب) براي شركت پلي اكريل ايران متوقف شد. بديهي است نماد مذكور حداكثر دو روز كاري پس از توقف و با اعلام اين مديريت، از طريق حراج ناپيوسته با محدوديت دامنه نوسان قيمت بازگشايي خواهد شد. مهدی زرافشانی مدیر عامل شرکت پلی اکریل ایران جزئیات تسویه حساب ها و مقدار بخشودگی “شپلی” توسط بانک ها را اعلام کرد.

مطالب پیشنهادی:

تسویه حساب ها و مقدار بخشودگی نماد “شپلی”

به گزارش بورس فردا و به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پلی اکریل ایران درخصوص تسویه حساب بدهی و تسهیلات به سه بانک دولتی و بورسی و میزان بخشودگی جرایم، توضیح داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، مهدی زرفشانی مدیرعامل “شپلی” اعلام کرد: هیات مدیره در راستای تعیین تکلیف بدهی ها به بانک‌ها با اخذ مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان و ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در استان اصفهان، اقدامات و پیگیری‌های لازم را طی ماه‌های گذشته در دستور کار قرار داده و تا کنون علاوه بر تسویه حساب بدهی به بانک های صنعت و معدن و ملی بابت تسهیلات دریافتی هیات حمایت از صنایع به مبالغ ۱۹.۴ میلیارد تومان به میزان ۱.۶ میلیارد تومان نیز بخشودگی‌ جرایم از بانک صنعت و معدن به نفع شرکت اخذ کرده است و پیگیری لازم برای اخذ بخشودگی بانک ملی نیز در دست اقدام است.

در ادامه همین فعالیت ها ضمن تسویه ۳ فقره تسهیلات بانک تجارت به میزان ۲.۲ میلیارد تومان، بخشودگی جرایم بابت سه فقره تسهیلات فوق نیز اخذ شده است.

همچنین در مورد بالاترین رقم بدهی شرکت به بانک ها بابت تسهیلات ۳۸۰ میلیارد تومانی متعلق به بانک تجارت ضمن پرداخت حصه نقدی اولیه به میزان ۷.۵ میلیارد تومان و امهال بازپرداخت تسهیلات در چارچوب مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان و توافقات انجام شده با بانک تجارت، پرداخت اقساط آغاز شده و با پایان یافتن اقساط بر اساس روال موجود به میزان ۱۰۵.۹ میلیارد تومان جرایم متعلق به این فقره تسهیلات مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.

در مورد سایر بدهی‌های شرکت نیز اقدامات و پیگیری‌های مستمر در دست اقدام است که گزارش آن پس از حصول نتیجه به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا