اخبار بورس

آیا مذاکرات وین، بورس ایران را تکان می دهد؟

شاخص هم وزن در بورس امروز 19 بهمن 1400، بیش از 1000 واحد رشد کرد. بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند اخبار مثبت مذاکرات تاثیر بسزایی در روند معاملات دارد.

آیا مذاکرات وین، بورس ایران را تکان می دهد؟

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت نیوز،  امروز شاخص کل بورس شش هزار و ۷۰۲ واحد افت داشت و در نهایت به سطح یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحد رسید.

مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی می‌گوید: شاخص بورس و قیمت سهم‌ها در سطح ارزندگی هستند. همچنین اخبار مثبت مذاکرات تاثیر بسزایی در روند معاملات دارد.

به نظر می‌رسد در روزهای آینده اخباری مثبتی از روند یا نتیجه مذاکرات منتشر شود، چرا که مذاکره کننده ارشد روسیه از مراحل پایانی مذاکرات وین خبر داده است.

بر اساس گزارش ایرنا، مذاکره کننده ارشد روسیه می‌گوید: طرف‌ها در این جلسات پیرامون مسائل مهم و با اولویت بالا که در سه حوزه رفع تحریم‌ها، تضامین و راستی‌آزمایی متمرکز بود رایزنی کردند.

میخائیل اولیانوف دیروز در توئیتی نوشت: گفتگوها به مراحل پایانی است و دست یابی به توافق نهایی، به اراده و تلاش پرانرژی همه شرکت کنندگان بستگی دارد.

از آنجایی که فردا آخرین روز کاری بورس در این هفته است، احتمالا اخبار مذاکرت که در روزهای آینده منتشر می‌شود، اولین تاثیر خود را در هفته آینده بگذارد.

رشد شاخص کل هم‌وزن بورس

براساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن نیز بیش از هزار واحد رشد داشت و به محدوده ۳۲۵ هزار و ۶۲۰ واحد رسید.

معامله‌گران امروز در بازار سرمایه ۳۵۶ هزار و ۷۴۱ معامله به ارزش ۳۴ هزار و ۸۱۶ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای ومعادن، فارس، وبملت، خودرو، کچاد، وتجارت و وبصار بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای فولاد، فملی، کالا و اپال بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس رشد کرد

در روز سه‌شنبه شاخص فرابورس با افزایش ۱۳۲ واحدی به محدوده ۱۷ هزار و ۵۰۶ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۰۵ هزار و ۲۳۰ معامله بود.

امروز نمادهای بپاس، آریا، تجلی، سمگا، زاگرس، ارفع و اتکای بیشترین تاثیر مثبت را داشتند. همچنین نمادهای دماوند، کزغال، صبا و فجهان نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای تجلی، توسن، فرابورس، مدیریت، کرمان، فجهان و گدنا نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود دو هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا