اخبار مهم اقتصادی

وعده تولید یک میلیون و 350 هزار دستگاه خودرو در سال 1400

طبق گزارشی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سال آینده 1 میلیون و 350 هزار دستگاه خودرو تولید و وارد بازار می شود. با توجه به هدف گذاری انجام شده از اوایل دی ماه سال جاری تا تیرماه سال 1400، شاهد جهش 50 درصدی تولید خودرو در بازار داخلی خواهیم بود.

تولیدات خودرو در سال 1400 با جهش 50 درصدی وعده داده شد

معاون وزیر صمت گفت: مجموعه خودروسازان کشور سال آینده بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار خودرو تولید خواهند کرد.
به گزارش بورس فردا و به نقل خبرگزاری مهر، محسن صالحی نیا در جلسه‌ی کمیسیون حمایت تولید ملی با فعالان صنعت خودرو اظهار داشت: هدف‌گذاری شده از ابتدای دی تا تیر ماه سال آینده به مدت ۶ ماه جهش تولید ۵۰ درصدی، در تولید خودرو داشته باشیم.

معاون وزیر صمت ادامه داد: در واقع بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مجموعه خودروسازان کشور سال آینده بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار خودرو تولید خواهند کرد.

خودروهای داخلی حدود ۲ هزار دلار ارزبری دارند

سید جواد سلیمانی مدیرعامل شرکت سایپا نیز در این جلسه گفت: خودروهای داخلی به طور متوسط حدود ۲ هزار دلار ارزبری دارند که ۶۰۰ دلار آن مواد اولیه است.

وی افزود: برای داخلی سازی قطعات خودرو تاکنون ۸۲ طرح ساخت داخل را با وزارت دفاع و شرکت‌های دانش بنیان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید: رکورد شکنی تولید محصولات ایران خودرو

قیمت خودروهای تولید داخل بیش از ۶ هزار دلار است

همچنین منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته در این جلسه با اشاره به ضرورت کاهش ارزبری تولیدات داخلی گفت: هم اکنون قیمت خودروهای تولید داخل بیش از ۶ هزار دلار است که می‌توان میزان ارزبری را کاهش داد.

وی گفت اگر مجموعه‌های قطعه سازی که فناوری پایین دارند با یکدیگر تجمیع شوند با سرمایه‌گذاری مناسب می‌توانند قیمت تمام شده کمتری داشته باشند.

منطقی افزود: در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی می‌کنیم با تعریف طرح‌های مختلف و باز مهندسی برخی خودروها، ضمن حفظ کیفیت آن‌ها از محصولات داخلی مانند فولاد، تولید داخل استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین در خصوص قطعات پیشرفته نیز به سمت استفاده از فناوری‌های داخل و تولید داخلی حرکت خواهیم کرد.

همچنین بخوانید: طرح جدید فروش فوق العاده محصولات سایپا از 17 تا 19 آذر 99

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا