The news is by your side.

چگونه سهام عدالت متوفی را آزاد کنیم؟

0

چگونه سهام عدالت متوفی را آزاد کنیم؟ از جمله سوالات وراث سهامداران عدالت می باشد که با مطالعه این مطلب مب توانند به راحتی با مراجعه به سایت samanese.ir نسبت به آزادسازی سهام عدالت متوفی اقدام نمایند.

پیش بینی بازار بورس شنبه ۱۸ بهمن ماه ۹۹

قیمت و ارزش سهام عدالت امروز چقدر است؟

چگونه سهام عدالت متوفی را آزاد کنیم؟

به گزارش بورس فردا و به نقل از تجارت‌نیوز، آمارها از فوت بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار دارنده سهام عدالت طی ۱۰ سال گذشته خبر می دهد و ورثه این افراد باید اقداماتی را انجام دهند تا فرایند انتقال سهام فرد متوفی طی و سهام منتقل شود.

در ابتدا وراث قانونی می توانند جهت اطلاع از وضعیت سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه و با ورود اطلاعات هویتی متوفی از مشمول بودن وی کسب اطلاع کرده و صورت وضعیت دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده کنند.

پس از انجام امور مربوط به انحصار وراثت، وراث باید به سامانه شرکت سپرده گذاری مرکزی مراجعه و خدمات انتقال سهام را انتخاب کنند.

در این قسمت مدارک لازم برای انتقال سهام که شامل گواهی نامه واریز مالیاتی، گواهی انحصار وراثت، گواهی فوت، اصل شناسنامه و کارت ملی متوفی و ورثه میشود ذکر شده است.

پس از تهیه مدارک مذکور، یکی از ورثه به عنوان نماینده به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و مداکر مذکور را تحویل میدهد و این دفاتر فرمی که توسط نماینده تکمیل شده است را برای شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال میکند.

شرکت سپرده گذاری مرکزی پس از بررسی مدارک مذکور، طی پیامکی نتیجه را به نماینده وراث اعلا میکند. درواقع اگر مدارک نقصی نداشته باشد، مراتب انتقال انجام می شود، در غیر این صورت به نماینده اطلاع داده و نماینده باید نقص مدرک را برطرف کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.